Wyświetlono posty znalezione dla słów: szablony malarskie samoprzylepne

Temat: szablony jeszcze raz
Witam.

Mam pytanie(a) dotyczące szablonów z folii samoprzylepnej do malowania oznaczeń taktycznych.
Czy znają Panowie / Koledzy jakąś firmę z Warszawy lub okolic, która jest w stanie za rozsądne pieniądze wykonać z dostarczonego pliku taki szablon - najlepiej na folii przezroczystej bądź półprzezroczystej - chodzi o łatwiejsze nakładanie warstw kilkubarwnych oznaczeń.
Jeśli tak, to proszę o jakieś namiary i wskazówki co do formatu pliku, wielkości szablonów (A5, A4 czy może zupełnie coś innego) etc.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
Robert PłatkowskiTemat: Czym malować depron????
Witam

Postanowiłem pomalować model depronowy aerografem. Chciałbym się dowiedzieć jaka farba będzie do tego najlepsza i z czego proponujecie wykonać szablony do malowania??
Próbowałem z folią samoprzylepną ale po oderwaniu powierzchnia pianki staje się pozadzierana, zewnętrzna warstwa depronu odkleja się i zostaje na folii.

Pozdrawiam

Temat: "B 44" depron trochę inaczej
Witam
po wycięciu i oszlifowaniu wszystkich elementów nadszedł czas na ich pomalowanie (o tym czym malować depron pisałem już wcześniej) niestety model deprona sklejony w całości jest dość trudno efektownie pomalować dlatego malowanie odbywa się na tym etapie budowy.

wycięte elementy modelu

Zanim przystąpimy do malowania modelu warto przygotować sobie projekt malowania, albo przy pomocy programu komputerowego (najlepiej corela) albo po prostu na papierze.

projekt kolorystyczny modelu

Jeśli projekt mamy w komputerze to drukujemy na kartkach szablony w skali 1;1.


szablony z papieru przyklejamy do folji maskującej (to taka specjalna folja samoprzylepna bardziej elastyczna i z osłabioną warstwą kleju )
i przez papier nożykiem wycinamy wzory.

wycięty szablon
Wycinanie szablonów jest dużo prostsze jeśli mamy dostęp do plotera tnącego

cdn. dnia Sob 13:31, 13 Sty 2007, w całości zmieniany 1 razTemat: Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48
Osobiście jestem zwolennikiem nakładania Sky i żółtego po kamuflażu.

Do malowania żółtego robię własny szablon przez odrysowanie na foli samoprzylepnej krawędzi natarcia; potem wycinam nożykiem prowadząc go wzdłuż tej linii od krzywika. Dzięki temu mam dwa identyczne szablony (oczywiście w lustrzanym odbiciu), które mogę precyzyjnie nakleić na płaty. Tak zamierzam zrobić w swoim Meteorze.

Pas też maluję potem posiłkując się paskami taśmy Micron - jest bardzo wąska i mżna jją precyzyjnie ułożyć. Tak robiłem w swoim HurricanieTemat: Malowanie pasów w godzinach szczytu
Bo w sobotę to trzeba w domu siedzieć z rodziną a nie po sklepach się włóczyć...

Pasy w piątek też już malowali. Choć najbardziej mnie ubawiło, że ekipa malująca nie miała szablonów (no 1 był) na strzałki ale poradzili sobie bo użyli taśmy samoprzylepnej i na nowym asfalcie tak ładnie wykleili strzałki do skrętu.

Wieczorem może nie robią bo to są większe koszta.. Na szczęście dużo do malowania nie mają i szybko skończą.Temat: Malowanie płomieni
Ale efekt finalny jest i tak super, widać że sam sprzęt to nie wszystko. Fajnie wyszło ,
co do malowania większych powieszchni Tomek to używamy miniaturowego pistoletu lakierniczego sprawdza się w 100%-tach, lakier jak na nowiutkim Volkswagenie.
Acha ja używam zamiast taśmy maskującej zastosuje samoprzylepne kartki formatu a4, drukuje, wycinam szablon, naklejam i maluje. Znaczy chce wyprubować czy zadziała , ale mam nadzieje że tak Pozdrawiam Grzechu

Jak wyjdzie to pokaże fotki