Wyświetlono posty znalezione dla słów: Szablon Ppraw

Temat: Elektrownie kondensacyjne


Mam wrażenie, że ukradłeś zdjęcia z innych serwisów, np. to
http://www.elektrownie.republika.pl/zdjecia/8.jpg
- Szwejk
PS. Pozdrawiam kolegę po fachu :)


Żadnego zdjęcia nie ukradłem, są one dostępne na stronie internetowej
freefoto.com gdzie autorzyzdjęć zrzekli się do nich praw.
Co do szablonu, to nawet nie miałem pojęcia, że należy on do szablon.pl.
Byłem i widziałem, jest identiko. Ktoś mnie wprowadził w błąd. Będę musiał

chłodniami. Bardzo to przykre, ale możecie wierzyć albo nie, dostałem taki
szablon od znajomego. Na szczęście szablon jest darmowy.

Mimo to, dziękuję za poświęcenie kilku chwil "mojej" stronie :-(

Temat: Zachodniopomorskie
Muszę cię zmartwić, w necie są dziesiątki a nawet setki stron na tym szalbonie. Wygląda, że ktoś cię okradł z praw do szablonu. Mało tego twój szablon jest udostępniany zarówno za darmo jak i na stronach, które pobierają za to pieniążki. Nieźle cię internauci wyrolowali.

P.S.
Poza tym nie rób nam offtopu w naszym województwie. Chcesz to załóż osobny temat i tam o tym pisz.

Temat: Radio SonicParty Poszukuje prezentera ...
Na d4u.pl czytamy o warunkach używania szablonów.

Pamiętaj, że pobierając szablon nie otrzymujesz do niego praw autorskich ani po pobraniu szablon nie jest usuwany z serwisu. Ktoś inny również może pobrać ten sam szablon.

Graficy, webmasterzy dają wolną rękę swoim klientom poprzez darmowe rozpowszechnianie ich produktów, proszą jednak o nie kasowanie głównie danych, typu stopka.
Nie szanujesz tego gestu, że nie płacisz za szablon dużej kasy jak to powinno być.Temat: Czemu na nowej płycie na basie gra Piotr Pusto ?

no coz, przykro mi, indywidualizm to kolejna slodka iluzja, ktora ludzkosc sie karmi.
wszyscy sa indywidalistami, kazdy jest wyjatkowy... jedna wielka wspolna nieswiadomosc, tak dziala psychologia tlumu wlasnie:)


Do indywidualnosci, Szataniku Dobrotliwy, psychologi tłumu nie mieszaj, bo to, ze ktos daje sie omamic, nie daje Ci podstaw, by generalizowac, iz wszyscy daja sie złapac :> Zreszta, trudno w ładna definicje ujać indywidualnosc własnie.. Utrudniaja to ramy, szablony, w ktore chcac niechcac, wpychamy sie.. Dla mnie ramy i proces wpycgabua sie wyglada nastepujaco:
Stawiam szblonowosc a na drugim koncu linii nieszablonowosc. Jednak w tej lini i tak chodzi o szablony, bo przeciwstawiam sie przeciwko nim (masło maslane..), czyli je uznaje tak czy siak. Albo moze nie tyle co uznaje, a co zgadzam sie na ich wspołistnienie. Cały swiat zbudowany jest na takich paradoks. Odwróceniach.
Dyskusja o szablonach jest dosc abstrakcyjna (podobnie jak geometria przestrzenna.. for me ), chyba trzeba wyjsc od tego co rozumiemy pod słowem "szablon" zamiennie "rama". Dla mnie jest to wpisywanie sie w okreslone grupy społeczne, przynaleznosc do czegos i od tego czegos przyjmowanie w wiekszej lub mniejsszej ilosci zasad. Jednak predzej czy pozniej szablony ulegaja przeksztalceniom..bo musza,wszytko jest płynne. Oprócz praw przyrody, zasad naukowych etc. Zastanawia mnie czy mozna od takich szablonow sie uwolnic. Czy juz do konca zycia wpisani jestesmy w jakies ramy. I tak mysle, ze tak, ze mozna. Kwesita poznania. Aby sie od czegos uwolnic, nalezy to poznac.
A wniosek, konkluzja jest jedna: mimo to, mimo tyvh ram, mozna bronic swojej niezaleznosci, indywidualnosci.
Temat: nie wyświetlają się szablony przy nadawaniu praw dostępu
zalogowany jako root chce dodać nowego redaktora w zakładce "zarządzanie użytkownikami". Wpisuje jego dane, zaznaczam jako pracownika oraz nadaje odpowieednie prawa dostępu (m. in. tworzenie nowych dokumentów) i następnie chce nadać prawa dostępu do szblonów.
Gdy otwiera mi się okna w którym powinna się pojawić lista plików szablonów stron do wybrania (nadania praw pracownikowi) to się lista szablonów nie wyświetla

Temat: kradzione szablony
Witam
....i powiem krótko

BANDYCKIE CENY!!! Jezeli kupisz to dziadostwo, to przeplacisz jak cholera.

Jezeli masz mozliwosc zaplacenia karta, to podaje strone, z której kupisz
wspaniale szablony za duzo mniejsze pieniadze. Jezeli nie masz karty, to
podeslij maila, co Cie interesuje i zalatwimy to szybciutko.


skoro oni nie szanuja praw autorskich to ja nie uszanuje w tym przypadku
prywatnosci

----moj email
witam
chcialem sie tylko zapytac, czy wraz z zakupem szablonu otrzymuje pelne
prawa autorskie do niego.
spoon
----re-mail
Witam,
Otrzymuje Pan licencje od zachodniego dystrybutora (w języku angielskim)
na
zbudowanie jednej strony www. Szablon z licencją na wyłączne prawa do tego
szablonu kosztuje w granicach 1 500 - 2 000 zł.

...zastanawiajace
moze maja wylacznosc dystrybucji na polske

pozdrawiam

Temat: Wirtualne konie
O prawach autorskich

Teksty, rysunki, fotografie czy grafika komputerowa uznawane są przez prawo za działania twórcze i jako takie chronione są prawem autorskim. Istnieją dwa główne rodzaje praw autorskich:

1. Osobiste – które nie podlegają przeniesieniu, sprzedaży etc. Prawo mówi, że jeśli ktoś coś zrobił, to jest autorem i nie można tego zmienić.
Oznacza to w praktyce, że nie możemy podpisywać czyjejś pracy swoim nazwiskiem!
2. Majątkowe prawa autorskie – czyli prawo do czerpania korzyści z dzieła – można licencjonować, sprzedać czy udostępnić.

Jeżeli zamierasz użyć wytworu czyjejś pracy na swoim blogu, to pamiętaj o sprawdzeniu, czy możesz to zrobić (napisz e-mail do autora albo poszukaj na jego stronie informacji o możliwościach kopiowania treści).

Uwaga! Jeśli tworzysz szablony z użyciem dollsów, candy, itp. to pamiętaj, że pomimo samodzielnego "stworzenia" lalki, nie masz praw autorskich do niech.
Ktoś inny wymyślił bowiem mechanizm do tworzenia dolls, wygląd ich twarzy, postaci, ubrań, itd. I on właśnie ma rzeczywiste prawa autorskie do nich.

W przypadku naruszania praw autorskich Onet może zablokować Twój blog i poinformować organy ścigania. Nie jest wykluczone też powództwo cywilne, jeżeli to naruszenie naraziło dobre imię Onetu lub spowodowało inne szkody.
Szablony dostępne w OnetBlogu można używać w naszym systemie. Natomiast nie można ich używać - całych ani ich elementów gdziekolwiek indziej.

wyciąg z regulaminu na onecie
wszystko jasne, łamią prawo, wątpię, że te dzieci zapytały czy mogą sie "bawić" zdjęciami tych koniTemat: Unii NIE
Środki z UE na badania kwantowe

Od lipca 2008 do czerwca 2011 naukowcy zbadają możliwości wykorzystania praw fizyki kwantowej do przyspieszenia pracy komputerów, będą również pracowali nad zwiększeniem bezpieczeństwa łączności i odporności kwantowego przetwarzania informacji, aby wyeliminować błędy wynikające z szumów.

Jak poinformował Andrzej Romański z działu promocji UMK, całkowity budżet UMK w projekcie wynosi ponad 527 tys. euro, z czego większość będzie pochodziła z UE, a reszta z dofinansowania ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego.

Sukces Instytutu Fizyki UMK jest konsekwencją prowadzenia od kilku lat badań na światowym poziomie w dziedzinie inżynierii kwantowej. Badania w ramach grantu prowadzone będą głównie w Zespole Fotoniki Kwantowej Instytutu Fizyki oraz w Krajowym Laboratorium Fizyki Atomowej, Molekularnej i Optycznej.

PAP - Nauka w Polsce, Karolina Olszewska

kap

Opublikowano: 2008-05-21 00:31

Artykuł pochodzi z portalu internetowego Nauka w Polsce.
VIDE:
http://www.naukawpolsce.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_naukapl.pap.pl&_PageID=1&s=szablon.depesza&dz=szablon.depesza&dep=73484&data=&lang=&_CheckSum=1835704857
Temat: kradzione szablony
skoro oni nie szanuja praw autorskich to ja nie uszanuje w tym przypadku
prywatnosci

----moj email
witam
chcialem sie tylko zapytac, czy wraz z zakupem szablonu otrzymuje pelne
prawa autorskie do niego.
spoon
----re-mail
Witam,
Otrzymuje Pan licencje od zachodniego dystrybutora (w języku angielskim) na
zbudowanie jednej strony www. Szablon z licencją na wyłączne prawa do tego
szablonu kosztuje w granicach 1 500 - 2 000 zł.

...zastanawiajace
moze maja wylacznosc dystrybucji na polske

pozdrawiam

Temat: prawa autorskie do szablonu www
Jak bym się czuł gdyby ktoś zrobił która jest podobna do mojej?? - całkiem dobrze ale to też w zalezności w jakiej sytuacji, bo jesli zrobil by taki szablon podobny do mojego to cieszył bym się że komuś się podobało, a że jest zdolny i go nie stać może na zakupienie to się nic nie dzieje, gorzej jak zrobi nie podobną lecz identyczna i albo się podszywał, albo to robił do celów komercyjnych w taki sposób że ktoś zamówi u niego podróbke zamiast u mnie oryginał w takiej sytuacji to faktycznie nie byl bym zadowolony.
Link faktycznie mogłem dodać zamiast obrazka, ale w czym to przeszkadza w końcu to jest darmowa reklama dla tej strony www i autor nic przeciwko nie będzie miał na pewno a jeszcze się cieszy że ludziska zobaczyli jego www i zapewne zapamietają. A nawet jeśli to zamieszczony obrazek został w celach naukowych, choć co prawda nie jestem jednostką oświatową i jak by ktoś chciał czepiać to jest to niewielka szkodliwość czynu.

Faktycznie nie ma się co kłucić bo każdy ma po racji w swojej wypowiedzi a sondaż jest bardzo zrównany i wygląda dokładnie tak jak obecnie na elektrotechu ale w skali ogólnej czyli po zsumowaniu wszystkich głosów i mamy 44% za łamaniem praw a 55% za nie łamaniem praw autorskich.Temat: prawa autorskie do szablonu www
Wobec tego co napisales w ostatnim topiku, to Twoja strona ( tak szczerze ) nie jest kradzieza cudzej pracy? Czy zmiana koloru i wymiaru pary okienek, ale identycznych jak w oryginale, nie jest kradzieza? To ze dodasz zdj?cie krolika albo aniolka , ale jego forma i miejsce polozenia sa takie same , nie jest kradzieza? Piszesz ze autor szablonu zabrania tego czy innego, a jak sobie wyobrazasz ochrone publikacji swojej pracy z zyjesz? To po to ustanawia prawa i uchwala ustawy, aby skonczyc raz na zawsze z dziadostwem z pod szyldu "wszystko mi wolno w demokracji". Nie ma miejsca na naginanie przepisów, jest jasno wszystko napisane, reszta intrpretacji to tylko wynik grzebania w g....nie. Zasada jest prosta, skorzystales z cudzej, chronionej pracy, nielegalnie, aby osiagnac cel, jestes zlodziejem i kropka. Najwyzszy czas aby wreszcie ludzie pojeli ze trzeba prace tak swoja jak i innych, tedy droga do normalnego funkcjonowania. Ja i zapewne kilku kolegow z forum pamietamy czasy kiedy miernota i wszechobecne "szambo" panoszyly w naszym zyciu, kiedy byle łajza potrafila krasc cudza , prace, bez konsekwencji, tylko dlatego ze siedzial na "lepszym" krzesle i zadne prawo nie chronilo autora pracy, efekty tego mamy dzisiaj.
Pozdrowka
PS. do osob/y, zamiescily temat ankiety / Czy własnoręczne wykonanie szablonu na bardzo podobny wzór innego jest łamaniem praw autorskich? /. Pytanie postawione w tytule co ma w wyniku? zmiane prawa czy ustawy, jaki ma cel, sens?Temat: zglaszac czy nie zglaszac pirata?

Jest aukcja, na ktorej facet sprzedaje "oryginalne szablony stron", za
grosze (9zl za 1.4GB danych). Na aukcji podkresla:
"Do pracowników Allegro i wszystkich użytkowników!!!
Oświadczam, że jestem autorem wszystkich projektów oferowanych na tej aukcji
i posiadam wyłączne prawo do ich dystrybucji."
jednakze.. po pobieznym przegladnieciu plytek znajduja sie tam szablony:
z http://www.boxedart.com/, http://siteql.net, i wiele innych.

Narazie wyslalem maila z pytaniem czy ma pozwolenie od nich na sprzedaz ich
szablonow, i jezeli tak to czy wlacznie z zrzeknieciem sie praw autorskich czy
nie.

Podejrzewam, ze nie ma tej zgody i teraz pytanie czy zglaszac czy nie...
Jak zglosze to pewnie allegro zablokuje mu konto, a on i tak sobie
zalozny nowe i bedzie dalej sprzedawal. Tak wiem, zglaszac na policje
tez moge.

Pozdrawiam,
Tomasz T. Ciaszczyk

Temat: Prawo autorskie ... etc.
okej - z reka na sercu powiem ze nie wiem czy takie pytanie bylo juz zadane... ale pozwole sobie zapytac:

sytuacja hipotetyczna:

agencja umawia sie z grafikiem na zrobienie szablonu dla polskiej filii duzego m-narodowego koncernu. w umowie jest kaluzula o przeniesienu MAJATKOWYCH praw autorskich - a obiektem umowy jest oczywiscie szablon TYLKO dla tej konkretnej polskiej filii.

i teraz pytanie - czy agencja moze uzyc tego samego szablonu do stworzenia stron pozostalych filii (inne kraje) tejze firmy ?

biernawski | photolife | panoramkiTemat: Projektowanie grafiki na WWW za pieniądze a prawo...


Kiedys pracując na umowe o dzieło zawsze zawierałem info o przekazaniu majatkowych praw, aby nie było watpliwosci co do zastosowania 50% KUP.


Trzeba jeszcze pamiętać, że by odliczyć 50% to zawsze musi być zgodne z ustawą - musi być dziełem w rozumieniu praw autorskich i pokrewnych. Czytałem nawet, że urząd skarbowy ma prawo się przyczepić, jeżeli w dane dzieło wkład pracy autora będzie zbyt mały... Oczywiście w przypadku stron WWW to raczej problem nie jest, ale już w przypadku przeróbek szablonów trzeba przygotować "linię obrony" wobec US (który pewnie i tak nie będzie wiedział co to szablon ;-) )
Temat: Quentin 2008
Ok, mam jedno złośliwe pytanie:
http://www.quentin.rpg.pl/rules.html

Gdzie znajduje się "podany niżej adres" w powyższym regulaminie? Jest w ramce z boku tekstu, ale to chyba nie jest część regulaminu. Wynikałoby z tego, że w regulaminie jest błąd.

A teraz już pytania poważne:

Jak mam nazwać plik zawierający scenariusz?

Czy w samym scenariuszu mam umieścić swoje dane?

Czy mam umieścić jakąś klauzulę dot. praw autorskich w scenariuszu (w stylu: Jestem właścicielem powyższej pracy i zgadzam sie na blablabla")?

Oprócz tego zastanawiam się, czy jest sens, żebym np. wykorzystywał w scenariuszu oficjalny szablon zapisu testów, który jest stosowany w podręczniku do gry - czy Kapituła zwraca w ogóle uwagę na takie rzeczy (np. chce jej się przeglądac podręcznik do danego systemu żeby sprawdzić jaki tam jest stosowany szablon?)?Temat: Tortury (wszelakiego rodzaju)
I robisz właśnie to debilstwo o którym pisałem. Patrzysz na jakieś karty praw człowieka i przykładasz ich szablon do ludzi w tamtych czasach. Ja na ten przykład nie lubię demokracji. Mogę sobie pisać, że w starożytnych Atenach była taka tolerancja dla homosiów ponieważ stosunek kobiet do mężczyzn był 50:200. Mogę ci napisać, że był tam zwyczaj wyrzucania dzieciaka na śmietnik na zasadzi "krzywo się na mnie spojrzał" bez orzeczenia jakiejkolwiek komisji lekarskiej (jak to było w Sparcie). Na śmietnik trafiały głównie dziewczynki, ponieważ jak taka miała wyjść za mąż to trzeba jej było dać posag. Ja mogę tak napisać, ale głupio by było oceniać to z punktu widzenia takiego Dekalogu albo deklaracji praw człowieka z XVIII wieku.Temat: Niebieskie mury (grafiti) - komentarze
źle mnie zrozumiałeś
nie chce robić dokładnej kopii tego grafa, ale coś w tym stylu.
nie zależy mi na kopiowaniu czyjejś pracy, bo to pewnie nie szablon ale wena twórcza autora Chciałam tylko zaczerpnąć pomysłu
mam nadzieje że wykonawca nie pozwie mnie do sądu za naruszanie praw autorskich [/quote]

no wlasnie mowie, o tym szablon jest, lekka modyfikacjai jestes tworcza, masz wlasny obraz , niczym matejko ) jakas tam zdolnosc graficzna mam, wiec moge pomocTemat: Niebieskie mury (grafiti) - komentarze

ale tez mozesz poglowkowac troche sama, szablon masz, troche wlasnej inwencji i jedziesz, bedziesz mioala tylko i wylacznie swopja grafa
jakby co sie pomoze )


źle mnie zrozumiałeś
nie chce robić dokładnej kopii tego grafa, ale coś w tym stylu.
nie zależy mi na kopiowaniu czyjejś pracy, bo to pewnie nie szablon ale wena twórcza autora Chciałam tylko zaczerpnąć pomysłu
mam nadzieje że wykonawca nie pozwie mnie do sądu za naruszanie praw autorskichTemat: [sprzedam]strone www
Witam,
na początku chciałbym poinformować, że owszem szablon był sprzedawany 3 razy, ale nie na wyłączność. Cala zawartość (logo, top, obrazki, animacje, ogólnie całość) jest tylko i wyłącznie mojego autorstwa, zakupując u mnie stronę bez licencji nie masz prawa, jej rozpowszechniać, a tym bardziej czerpać dzięki niej korzyści materialnych! Sprawa trafiła już do BOPA.pl, która od niedawna współpracuje z moją witryną, na którym znajduje się owy szablon. Jeśli do dnia 17.09 br, ogłoszenie nie zniknie, a strona nie zostanie usunięta z twojego dysku, możesz mieć większe kłopoty dzieciaku niż byś sobie myślał. Nie zdajesz sobie sprawy z kosztów, jakie leżą po stronie łamania praw autorskich! Do szkoły, a nie za sprzedawanie cudzych prac i wciskanie kitów w stylu:
Temat: Szablon umowy
Witam
kiedy  od kogo  na grupie dostałem baaaardzo fajne szablony umów na
wykonanie witryny z odsprzedaniem praw autorskich jak i bez, było tam kilka
wariantów (korzystna dla robiąceg, kupującego itd.) , je li kto  być może
wtedy również pobrał te szblony, lub posiada jakie  dobre przykłady umów to
prosił bym o podesłanie.

pzdr.
Yezior

Temat: Prawo autorskie ... etc.
Pokaż fragment umowy o przeniesienie tych praw, to może pomożemy.

Twórca ma zawsze prawo do nienaruszalności treści i formy utworu oraz jego rzetelnego wykorzystania, a także do nadzoru nad sposobem korzystania z utworu. Więc z tego co mówisz, to jeżeli obiektem umowy jest oczywiscie szablon TYLKO dla tej konkretnej polskiej filii, to agencja nie może bez pytania użyć tego
samego szablonu do stworzenia stron pozostalych filii.Temat: Szablon
Masz tu czysty szablon do projektu ICE BLUE pochodzi on ze SG sam go sprawdziłem.(nie przypisuję sobie praw do niego)

Ustaw projekt na Ice Blue ...wypełnij ten kod linkami w odpowiednich miejscach txn tam gdzie tło to tło .....tam gdzie button to button i po kłopocie.

Wpisz potem kod w tekst nad projektem.

<style type="text/css">
<!--
td.nav_heading{background-image:url(tło nagłówka nawigacji);}
td.nav{background-image:url(widoczne tło przycisku nawigacji);}
td.nav:hover{background-image:url(tło przycisków nawigacji po najechaniu kursorem na nie);}
td.edit_below_nav{visibility:hidden;}
td.edit_navi_headbg{background-image:url(tło_całej_kolumny_menu);}
td.edit_content_top{background-image:url(nagłówek w głównej kolumnie);}
td.edit_content{background-image:url(tło_okna głównego);background-color:transparent;}
td.edit_content_bottom{visibility:hidden;}
td.edit_content_bottom2{background-image:url(tło_licznika);}
td.shouty{background-image:url();}
body{background-image:url(tło_strony);}
td.edit_rechts_sbg{visibility:hidden;}
td.edit_rechts_cbg{background-image: url(tło_głównej_kolumny);}
td.edit_rechts_bottom{background-image: url(tło_prawej_kolumny);}
td.edit_rb_footer{visibility:hidden;}
td.sidebar_heading{background-image: url(nagłówki_w_prawej_kolumnie);}
td.shouty{background-image:url(tło_okien_prawej kolumny);}
td.shouty2{background-image:url();}
td.shouty3{background-image:url();}
td.shouty4{background-image:url();}
td.shouty5{background-image:url();}
--></style>Temat: Problem z płaceniem za zawartość lub reklamę
Witam
Nie wiem czy zrobiłem coś źle czy nie. Nie jestem do końca o tym przekonany. Mianowicie, prowadzę serwis branżowy www.metrologia.pl. Seriws przeznaczony jest dla osób i firm z branży pomiarów i miernictwa, więcej na http://www.metrologia.pl/index.php?szablon=onas

W serwise mogą prezentować się firmy z branży w bardzo różny sposób ( prezentacja firmowa, reklama banerowa, mailingi itp.) Od samego początku zdecydowałem się na nie udostepnianie darmowej prezentacji gdyż uważam iż dane takiej firmy nie będą aktualizowane i raz dodane mogą z czasem stać się kłopotliwe bo będą po prostu bezużyteczne (zmiana tel, strony, nazwy itd.).

I tu zaczyna się cały problem lub nie.
Zacząłem z czasem myśleć czy może po 3 miesiącach istnienia serwisu czasie gdy w serwise prezentuje się 11 firm z branży nie popełniłem błędu. Czy powinienem wcześniej pomyśleć o wprowadzeniu darmowej prezentacji i czy może mogę to ewentualnie zrobić teraz w postać jakiej promocji?

Czy firmy które już zapłaciły za rok prezentacji nie będą miały jakiś pretensji lub praw do roszczeń zwrotu pieniędzy?

Co możecie doradzić w takiej sytuacji?

Zależy mi na tym aby serwis był odwiedzany przez większą liczbę użytkowników co z pewnością się stanie jeżeli pojawi się tam więcej firm z branży.

pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.Temat: Eduard Fw190 A-8 1:48
Ważna kwestia. Moim zdaniem nie powinno się umieszczać zeskanowanych materiałów, do których nie ma się praw. We wszystkich tego typu wydawnictwach jest bardzo wytraźnie napisane o prawach autorskich.

Nie chcę się rzucać. Dla mnie nic się nie stało Ja nie jestem właścicielem praw do AJ-Press, ale gdyby ktoś tam był bardzo złośliwy...
Może była już dyskucja na forum na ten temat?

A w wątku: REGGY jest na dobrej drodze. Nie można zapominać, że trzeba przejść po kolei wszystkie etapy, by później nie robić błędów. Sam jestem początkujący w modelarstwie i zmagam się z kalkami, szablonami, równą powierzchnią farby. Kolejnym etapem jest super-poprawność kolorów i ogólnie historyczna. Przed kilkoma dniami skończyłem BF-109 E-4 i od opublikowania tych "dokonań" na forum powstrzymała mnie weryfikacja kolorów. Popieprzyłem kolory RLM, ale lekcja zaliczona - drugi raz tego błędu nie popełnię. I jak pięknie połozyłem wreszcie farbę. To już mój sukcesTemat: Umowa o przeniesienie praw autorskich
Zrobiłem sobie ostatnio projekt stronki netowej i tak sie złożyło że ktoś sie nim zainteresował i postanowił go kupić. Warunkiem niestety jest podpisanie umowy o przeniesienie praw autorskich. Nigdy czegoś takiego nie robiłem i nie mam pojęcia jak sie do tego zabrać. Domyślam sie że to chyba ja powinienem taką umowę przygotować. Tylko jak ? Czy są jakieś gotowe szablony, schematy. Czy ktoś mógłby mi opisać mniej więcej co taka umowa powinna zawierać? Może jakiś przykład? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękujęTemat: Lista wyborców
Dostałem pozwolenie na stworzenie szablonu dzięki któremu zostaną przyznane prawa wyborcze. Więc jeżeli ktoś go niezłożył to nie powinien mieć praw wyborczych. To jest oczywiste. No bo niby po co by mi dawali pozwolenie na stworzenie szablonu do którego i tak nie trzeba było by się stosować!?

PS. Nie na darmo mam TTMRTemat: Umowa na przeniesienie praw autorskich
[ciach]


No więc istnieją majątkowe prawa autorskie i z pewnością o to chodziło.
Można je przenieść spisując umowę w której sprzedający autorskie prawa
majątkowe do rzeczy, utworu, dzieła określa komu je sprzedaje, za ile i na
jakich warunkach - np do jednorazowego użytku, do wielokrotnego, do
dowolnego rozporządzania, pod określonymi warunkami lub bez, itd Trzeba
sobie w zależności od tych wszystkich uwarunkowań samemu spisać umowę w/g
potrzeb i uzgodnień. Wzorów gotowych nie ma.Oczywiście po takim zakupie
nie
zmieni się twórca - autor musi pozostać ten sam tylko nowy właściciel po
zakupie majątkowych praw autorskich może kupione dzieło powielać,
sprzedawać
używać w zakresie jak w umowie.


Bardzo ważną kwestią jest wyszczególnienie tzw. pól eksploatacji utworu (są

eksploatacji" - trzeba je w umowie wymienić. Radzę na to bardzo uważać - bez
wyszczególnienia taka umowa jest delikatnie mówiąc mało warta...
Jak słusznie zauważył Dziadek prawo autorskie jest skomplikowane i jeden
szablon umowy nie załatwia wszystkich mozliwości ale jeżeli ktoś ma dostęp
do LEX-a to tam zdaje się można znaleźć kilka tego rodzaju wzorów.

pozdrowienia
Tomek

Temat: GPL


| Z tym, że makra i funkcje inline są uwzględnione w tekście licencji.
Nie sa. Chyba ze mamy rozne tresci licencji?


Chodziło mi o LGPL.


Dokladnie na takiej samej zasadzie mozesz przepisac pare linii
z ksiazki


Chyba się nie zrozumieliśmy.
Zresztą chyba odbiegliśmy nie w tą stronę, a którą mi chodziło.

LGPL poświęca sporo miejsca na zapewnienie, że użytkownik produktu
końcowego (czyli np. programu, który korzysta z biblioteki LGPL) ma
prawo zmodyfikować sobie tą część, która jest na LGPL (czyli np.
bibliotekę) i użyć tej zmodyfikowanej części w całym produkcie.

Jeżeli to jest np. biblioteka dzielona w C, to nie ma problemu -
użytkownik modyfikuje sobie bibliotekę, podmienia plik i uruchamia cały
program. Może to zrobić samodzielnie.
Ale jeżeli ta biblioteka zawiera szablony, to nie można jej skompilować
samodzielnie - potrzebny jest do tego kod programu, który z niej
korzysta. I w ten sposób, samo użycie (nawet bez modyfikacji) biblioteki
LGPL (z szablonami) w jakimś programie wymusza na tym programie
udostępnienie jego własnych źródeł, bo bez nich użytkownik końcowy nie
może wykorzystać w pełni swoich praw do biblioteki, która jest tylko
częścią (może nawet znikomą) całości. To jest przypadek, kiedy intencje
wynikające ze słowa "Lesser" (albo "Library") w LGPL nie mają
zamierzonego efektu, bo licencja nie była pisana z myślą o technologiach
innych, niż C.

Stąd wyjątki w licencji.

Temat: Problem z NeoMailem


w tym ze caly czas wyswietla sie komunikat: NEOMAIL ERROR - Default!. (error do
wgladu na - http://republika.pl/sirmavx)
W czym problem? W konfiguracji sendmaila, neomaila czy chown'ow? A moze to
problem konfigu Apache'a?


To problem z instalacją NeoMaila, który nie ma praw dostępu do
katalogu z szablonami stron.  Potrzebny odpowiedni chmod/chown :))
Poczytaj dokumentację, w szczególności rozdział "After configuration"
oraz "IF YOU HAVE PROBLEMS".

Na pewno nie ma tu Sendmail nic do gadania.

Neomail działa fajnie, ale wymaga trochę pracy żeby go dobrze
skonfigurować.  Warto też czytać logi Apache'a w poszukiwaniu
komunikatów błędów.

Pozdrawiam.

Temat: Blokada Rejestru
start -> uruchom -> gpedit.msc

W zasadach grupy > konfiguracja użytkownika > szablony administracyjne > system -------> uaktywniamy zapobiegaj dostępowi do narzędzi edycji rejestru

Nie wiem czy dokładnie tak brzmią powyższe sformułowania, bo mam angielską wersję systemu

Poza tym warto użytkowników "ograniczyć" tzn. nie dawać im praw administracyjnych - wtedy nic specjalnie w rejestrze nie popsują.
Temat: Regulamin serii
Regulamin

I. Blogi i Autorzy

Każdy autor ma obowiązek:

-czynnego udziału na forum, czyli wypowiadania się w dyskusjach

-pisania notki raz na miesiąc

-informacji o notce na głównym blogu serii

-konsultacji co do przebiegu fabuły

-opisywania u siebie wydarzeń, o których wspomnieli inni autorzy

Każdy pamiętnik:

-musi posiadać własny szablon (tzn. nie naruszający praw autorskich [nie wolno kopiować cudzych obrazków bez zgody autora])

-obciążony jest regulaminem

II. Nowi autorzy: Zapisanie (wejście) do serii:

-mamy w serii tylko 15 miejsc

-jeżeli wszystkie zostaną zapełnione, NIE zapisujemy się do serii, chyba że ktoś odejdzie

-zobowiązuje do przestrzegania regulaminu

Aby wejść do serii:

-należy zgłosić się na forum i podać adres swojego bloga, postać, jej losy i aktora wcielającego się w wybranego bohatera

-należy PRZECZYTAĆ regulamin

III. Usunięcie z serii Usunięcie z serii następuje wtedy,gdy:

-autor dostaje III upomnienie (patrz: przypomnienia)

-na jego blogu nie ma wyraźnej spójności z serią

-nie udziela się na forum

IV. Upomnienia

-3 upomnienia to wydalenie z serii

-Przypomnienia są z różnych powodów (nie pisanie notki, nie udzielanie się na forum etc.)

-Nie wymazujemy upomnień

-Wrazie jakichkolwiek przyczyn, przez które nie możliwe jest napisanie notki nie uwzglendniamy upomnień (tylko należy zgłosić to Administartorce)

Administratorka zastrzega sobie prawo do zmieniania niniejszego regulaminu.
Temat: Win2k i uzytkownik z grupy "goscie"


Podejrzewam, że tak (choć pewien nie jestem), ale IIRC jest
jakaś możliwość odtworzenia "firmowych" praw dostępu w
takiej sytuacji (MS miał chyba do tego jakieś narzędzie).


Mam niejasne wrażenie, że możesz dojść do tego stosując odpowiednie
szablony zabezpieczeń. Ale ponieważ ogólnie konwertowanie FAT na NTFS
uważam za zły pomysł dawno tego nie ćwiczyłem już w praktyce - od razu
stawiam system na NTFS.
Temat: eksport do worda VB.NET
Super! Już wszystko działa tak, jak sobie wymarzyłem :] Wielkie dzięki. Mam
tylko jeszcze jeden drobiazg: czy taki utworzony dokument RTF (szablon)
wymaga np. zainstalowania Worda? chodzi mi o kwestię praw do takiego
dokumentu (licencja). Czy fakt, że utworzyłem go na komputerze za
pośrednictwem Worda i rozprowadzam rzaem z oprogramowaniem ma się jakoś do
tego, że na komputerze, na którym nie będzie Worda, a będzie oprogramowanie
korzystające z RTF'a naruszam jakieś prawa?

Piotr

Temat: Dzielo a prawo autroskie:)
Witam grupowiczow,
nie wiem czy pisze na odpowiednia grupe dysk., z gory przepraszam jesli sie
pomylilem i prosze o odeslanie mnie na odpowiednia grupe ;)

Musze wystawic swoim programistom w pracy dokument do podpisania dot.
pozostania praw autorskich wykonywanego przez nich projektu po stronie
firmy. Nie moge doszukac sie tresci takiego dokumentu ani zadnych szablonow,
czy ktos z szanownych grupowiczow mial z czyms takim do czynienia i czy
moglby wesprzec takowym textem ?

Z gory dzieki!

[A5tu5]

Temat: keira prosze pomusz
podałam na moim forum moje danej takiej psia_mama bo miała podobno fajny szablon mi wstawić a zamkneła moje forum i pozbawiła mnie praw administratora, co mam zrobić?
Temat: użytkownik z ograniczeniami
ben. log:


Witam
Użytkownicy na kontach z ograniczeniami na stacjach roboczych z XP nie
mają dostępu  do niektórych urządzeń, w tym nagrywarki pod programami do
nagrywania. Jak udostepnic opcje nagrywania płyt nie  zmieniając praw
uzytkownika na administratora ?


Administrator tych stacji roboczych z XP może Ci powie(dzieć) najlepiej
...!;-)
Pewnie to cmd: gpedit.msc ---Konfiguracja użyszkodnika ---Szablony
administracyjne ...

Temat: początek
Najmocniej przepraszam, nie chciałem Cię urazić. W grudniu planowaliśmy robić w gimnazjum w Pieńsku warsztaty graffiti dotyczącym 60 lat Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka wraz ze Stowarzyszeniem Kultury Ziemi Pieńskiej W związku z tym chcieliśmy coś zdziałać na legalu, ale prawdopodobnie do tego nie dojdzie bo może być zbyt zimno noi przygotowania do tego to już bym musiał zacząć ale niestety czas mnie goni (praca,studia,stowarzyszenie) że na wakacje dopiero spróbujemy zrealizować warsztaty.

Aha, dziś zrobiłem fotki tych szablonów i już na stronce możesz je obejrzeć.

Aha i jeszcze jedno: Jeśli masz w sobie wiele energii, chęci, pomysłów, ambicji to nie potrzebujesz nikogo by działać. Ważne jest byś wierzyła w to co pragniesz, by zgadzali się inni z Tobą
Temat: pomyłka sprzedającego


Oczywiście. Jeżeli nie otrzymasz zwrotu, możesz zawsze wystawić
odpowiedni komentarz.


Pewnie, przewiduję komentarze w skali:
pozytywny - wszystko w porządku, ewentualnie drobne niedociągnięcia
neutralny - transakcja doszła do skutku, ale nie wszystko było okej
negatywny - towar popsuty i sprzedający nie chce wymienić, brak przesyłki
itd.

Kwalifikuje się na neutralny więc,


Interesującym tematem jest też temat kwot, które zwracają sprzedawcy za
wysyłkę:) Jakiś czas temu kupowałem ładowarkę. Okazało się, że jest
zepsuta. Odesłałem ją, dostałem nową i 4.60 zł zwrotu za przesyłkę.
Ciekawe, bo sam sprzedawca kasował 6 zł, a żadnej różnicy nie było:)


Szczerze powiedziawszy to tym razem dam sobie z tym spokój, zapytam się co
sprzedawca za to i zaproponuję, że następnym razem on zapłaci za przesyłkę
jak bym coś jeszcze kupował (bo może się trafi jeszcze kiedyś), ale
następnym razem w mailu ode mnie zawrę słowa, żeby dokładnie sprawdzić
towar przed wysłaniem bo w przeciwnym razie zgodnie z paragrafem będę
domagał się swoich praw, albo zwrotu kosztów. Po prostu przygotuję sobie
szablon odpowiedzi i wedle niego będę się z ludźmi komunikował, tak czy
siak zawsze muszę podać adres bo na allegro specialnie go nie podałem (po
prostu go nie ma tam wspianego kompletnego, nie wiem czy się tak da czy
nie teraz, kiedyś się dało ;)

Temat: - PROFESJONALNE WWW- SKLEP INTERNETOWY- POZYCJONOWANIE

Damian Bobrowicz - Key Account Manager
Profesjonalne Rozwiązania Internetowe
            www.skassa.pl
          www.extramedia.pl
 tel : 022 814 33 29  fax: 22 3987449
    mobile:698138952  GG:525418


nie wim jak inne ale ta wasza strona http://www.skassa.pl/ jest z szablonu
do którego prawdopodobnie nie macie praw

pozdr

Temat: ile kosztuje przygotowanie gotowej wkładki reklamowej do gazety?

Użytkownik "gravide"


| Ile to roboty?
Przy założeniu że trafisz z konceptem za pierwszym razem,
będzie to tylko czas potrzebny na przygotowanie pliku produkcyjnego.
Jesli nie trafisz za pierwszym razem, czas pracy znacząco się wydłuży.


-------------------------------
Grav, ile możesz stworzyć wstępnych projektów na ogłoszenie, które ma
zawierać takie konkrety jak: adres i nazwa szkoły, trochę bleblania i jakieś
zdjęcia? Dwa? Trzy? Ile Ci to zajmie czasu? Dwie? Cztery godziny?
Ile taki projekt może być warty? Dwieście złotych? Jak znajdziesz dobrego
klienta, to z pięćset. Przecież to tylko ramka o wymiarach (powiedzmy) A5.
_Jedna_ - bo to ma być przeciez informator, a nie ogłoszeniowiec, gdzie
każda szkoła ma inny projekt swojego ogłoszenia.
Jeżeli nawet Twoja roboczogodzina wynosi 150 zł, to ile czasu zajmie Ci
przygotowanie tych kilku zdjęć i wklepanie następnych danych do szablonu?
Godzinę? Dwie? To trzysta złotych. Razem wychodzi 800 max...


| A prawa autorskie, to już ina inszość.
Nie insza inszość ale NIEROZERWALNA część pracy
projektanta/składacza o której jak ustaliliśmy w innym wątku,
TRZEBA mówić na poczatku pracy a nie na jej końcu.


-------------------------------------
...a tak naprawdę, to z przelaniem praw materialnych - gdzie istnieje
wielkie prawdopodobieństwo, że tego projektu nikt więcej nie użyje, albo
jedynie powieli go w przyszłym roku - stawka 1.000 zł jest naprawdę bardzo
dobrą ceną.

Pozdrawiam
Darek

Temat: "Tylko do odczytu" i zabroniona modyfikacja?
Tristan Alder wyskrobał:


W odpowiedzi na pismo z dnia śro 30. czerwca 2004 08:59 opublikowane na
alt.pl.openoffice podpisane Palec:

| Czy w OO 1.1.1 jeśli ustawi się we właściwościach dokumentu "tylko do
| odczytu" to ZAWSZE nie będzie można dokonac modyfikacji tegoż dokumentu i
| zapisac pod inną nazwą. Przecież w MSWord tak było. Czy można to jakoś
| "ustawić"?

Nie rozumiem pytania. Jeśli plik jest bez praw do zapisu, to jak chcesz do
niego pisać? Podkręć jasność wypowiedzi bez powoływania się na Łerda, bo tu
mało kto może go znać.


otwieram plik OO "tylko do odczytu" dokonuję modyfikacji i chcę zapisać
go pod inną nazwą, a ten "tylko do odczytu" chcę traktowac jako swego
rodzaju szablon, którego nikt (nawet ja przez przypadek) nie mam prawa
modyfikować. Co poradzisz?

Temat: Grafika i podpis
Tak sobie właśnie szperam po swoim dysku i wpadłam na zupełnie oczywisty pomysł ^^
wszyscy wiemy, że są ludzie (tfu!) kradnący grafiki nam i innym, czy to z szablonów, czy to z innych dziełek.
Część z tych osób kradnie mniej lub bardziej świadomie i często przy złapaniu na gorącym uczynku upierają się, że "to ich grafika".

o ile w przypadku grafik podpisanych np. zwykłym podpisem czy znakiem wodnym sprawa jest wiadoma od razu, o tyle z tymi niepodpisanymi już kiepsko.
ale sie okazuje, że sprawa jest trywialnie prosta ^^
jak robicie zdjęcie aparatem cyfrowym, to zapewne wiecie, że programy wyciągają dane modelu itp.
I tu pies pogrzebany ^^
wystarczy w dowolnym pliku graficznym podejrzeć HEX i wsio jasne ;]
ale gorzej, jak ktoś wie jak to zmienić :/
niemniej fajna sprawa, zwłaszcza jeśli chodzi o dochodzenie praw "własności" do grafiki...

ktoś już kiedyś może korzystał z opisu HEX ? jakieś doświadczenia... :>Temat: PROPOZYCJA: pl.biznes.telepraca
Witam,


Jedynie poproszono go [znaczy mnie - R.S.] o wprowadzenie
zapisu pozwalającego na formalne tępienie zachowania, jakim na
pl.soc.inwalidzi popisuje się niejaki pan Abraszewski (a którego
skondensowaną próbkę mieliśmy do wglądu na miejscu dzięki uprzejmości
samego autora). Czy w jakimś momencie się mylę? Popraw mnie, proszę.


A ja proszę byś wyjaśniła mi jakiż związek ma to z moją propozycją?
Czyż "niejaki pan Abraszewski" nie może "popisywać się" na dowolnej
grupie? Jeśli nie może, a mnie zmusza się do wprowadzenia takiego
zapisu, zatem domagam się wprowadzenia podobnego zapisu do szablonu
RFD na serwerze http://www.usenet.pl w dziale FAQ. Wtedy zastosuję się
bez najmniejszych zastrzeżeń do owej "prośby".


Uważasz, żeby lepiej powstało jeszcze jedno miejsce, gdzie niejaki
pan Abraszewski właściwie _bezkarnie_ może ustawiać wszystko tak jak mu
się podoba (korzystając z "praw" kaduk^Wzałożyciela grupy), a jak to się
dzieje na pl.soc.inwalidzi?


Tych miejsc jest tyle co polskich grup w Usenecie, bo któreż z nich
posiada zapis, o który tak zabiegacie? Żeby było jasne: bronię się
przed tym zapisem tylko i wyłącznie dlatego, że wprowadza podział na
równych i równiejszych.

Ten przedmiot sporu uważam za zamknięty (chyba że jak wspomniałem
będzie zapis w FAQ). Czekam jedynie na dyskusję nt samej grupy, a nie
zachowań jej potencjalnych użytkownikow.

Pozdrawiam,

Temat: Maraton Pisania Listów Amnesty International
Tegoroczny Maraton Pisania Listów w 60. rocznicę Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka odbędzie się również w naszej szkole! Uczniów Topolówki zapraszamy w piątek 12.12.08 od godziny 8 do 14 w Klubie oraz od 15 do "ostatniego klienta" przy wyjściu ze szkoły. Nasza szkoła otwarta będzie dla chętnych z zewnątrz w sobotę 13.12.08 w godzinach od 10 do 18.

Szczegółowe informacje dotyczące Maratonu oraz tegoroczną listę tematów znajdziecie na oficjalnym blogu: http://maratonamnesty.blox.pl. Dla osób nie mających wystarczającej ilości zapału by napisać cały list przewidujemy również możliwość podpisania odpowiedniego szablonu.

Zapraszamy gorąco!Temat: Regulamin
No ja się będe starał trzymac tych praw :D A co do moich PJ, to jak ktoś daje Szablony (template, zazwyczaj w *tga) to znaczy ze nie zastrzega sobie, aby ktos zrobil nowe PJ, pztym nie wyczytalem jeszcze w readme ze nie wolno umieszczac ich na stronkach innych. Co do modelu to owszem, pztym i tak jest zablokowany *dff.Temat: Profil (pulpit) na innej partycji?
POjedynczy NT Workstation w biurze. Userzy zapisuja dokumenty tu i tam.
JAk ustawić aby wszytkie pliki user mial na innej partycji a nie mial praw
zapisu do partycji systemowej? JAk probuje to wymusic, to sie okazuje, ze np
Office nie zapisuje szablonow (choc system ma prawa zapisu!) a jak zezwole
na zapis userom, to robi sie balagan (defragmentacja). JAkby, ustawil pulpit
na innej partycji, to user nie wiedzialby nwet, ze ja nie mam balaganu i
bylby zadowolony (zmuszam ich do recznego zapisywania plikow na innej
partycji, ale dla niektorych to lepiej by bylo wrocic na drzewo).
PSPOdpowiedzi typu POledit czy cos w tym rodzaju nie zalatwiaja sprawy
poniewaz one NIE robia takich rzeczy (NIE pozwalaja umiescic pulpitu w innym
miejscu).

Arti_

Temat: ile kosztuje przygotowanie gotowej wkładki reklamowej do gazety?


Ile taki projekt może być warty? Dwieście złotych? Jak znajdziesz dobrego
klienta, to z pięćset. Przecież to tylko ramka o wymiarach (powiedzmy) A5.


Analizując w ten sposób to każdy projekt jest banalny i powinien być tani.
Analizując w ten sposób mógłbym podważyć wysokie koszty składu
ksiązki/gazety, mało tego, mógłbym ze spokojnym sumieniem
wyśmiać każdego, kto za stworzenie makiety chce jakiekolwiek pieniądze.
Wszak to ledwie  kilka boksów z tekstem powielone na X stron. Czyż nie?

Otóż NIE Darku.


_Jedna_ - bo to ma być przeciez informator, a nie ogłoszeniowiec, gdzie
każda szkoła ma inny projekt swojego ogłoszenia.
Jeżeli nawet Twoja roboczogodzina wynosi 150 zł, to ile czasu zajmie Ci
przygotowanie tych kilku zdjęć i wklepanie następnych danych do szablonu?
Godzinę? Dwie? To trzysta złotych. Razem wychodzi 800 max.


Unikam jak ognia liczenia ba godziny. Jest niemarodajne przy projektowaniu.
Podejrzewam, że przy składzie również.


...a tak naprawdę, to z przelaniem praw materialnych - gdzie istnieje
wielkie prawdopodobieństwo, że tego projektu nikt więcej nie użyje, albo
jedynie powieli go w przyszłym roku - stawka 1.000 zł jest naprawdę bardzo
dobrą ceną.


Ale może być też tak, że projekt będzie używany przez następne 20 lat
zmieniały się będą jedynie fotki i opisy.

Temat: nowe materialy i szablon strony
bardzo prosze o pomoc przy stworzeniu szaty graficznej i oprawy strony. na dzien dzisiejszy mamy zebrane wszystkie potrzebne materialy do strony.
niestety redakcja WPH nie odpowiedziala na pytania dotyczace praw autorskich, przypominam ze kwartalnik ten juz sie nie ukazuje...

pozdrawiamTemat: czy ktos mogby mi pomoc?


| To mozliwe... Ale w sumie przepisac z Pascala na C++ to chyba
| nie jest duzy problem?

Zależy ile masz kodu do przepisania :) Na upartego to by się pewnie dało


jasne, że zależy ile kodu. tam było trochę kodu, no bo musialo być...
ale nie znowu tysiące linii.
konwertery...

ale podejrzewam, że "o tyle, o ile..." ;)
tutaj jest problem, bo mamy Object Pascal, a on ma mocno rozdmuchaną
składnię. ciężko mi uwierzyć, aby były w 100% skuteczne konwertery...

Pytanie: PO CO?
Są przecież dll'e! Skompilować bibliotekę do dll'a pod Delphi
i używać ją pod czym dusza zapragnie, choćby pod Visual Fortranem Me :-)
A że będzie chodzić "pascalowo-szybko", to już trudno. Mogło być
gorzej :-)


| Wlasciwie Object Pascal jest "podzbiorem" C++
| (w pewnym sensie).

Hmmm... w jakim sensie ? Chyba nie takim, że oba wspomagają oop.


Moim zdaniem, wszystkie mechanizmy, które są dostępne w OP
(chodzi mi o sam język, z pominięciem bibliotek) znajdziesz i w C++
(będzie inna składnia, ale jakoś się to zawsze uda łatwo
zaimplementować). Z kolei nie wszystko, co jest w C++, znajdziesz w
OP (pierwszy z brzegu przykład - szablony, ale można by szukać następnych).
Ale to tylko moje wrażenie, mogę się mylić.


| Albo też przeczytać source ze zrozumieniem

To częściowo rozwiązuje problem praw autorskich.


pewnie tak.

pozdro
Adam

Temat: Co to znaczy "długo"?

Witam


(momentami +0.05 - 0.08s) . Zastanawiam się też, co to znaczy
'długo'.


Dla stron WWW lub systemow administracji długo to IMO 1 sec, gdzie
norma powinno byc 0,5 sec i mniej, a 1 sec to w przypadku uzasadnionym.


W jakich widełkach mieszczą się czasy generowania serwisów w miarę
rozbudowanych np. zawierające newsy(aktualności), galerie zdjęć,
wyświetlanie artykułów(stron), komentarze etc.?


Moj CMS w czasie około 0,015 + moduł 0,018 sec - średnie łączne czasy
okolo 0,0x na Xenon 3Ghz 1Gb BSD lub 3GHz P4 1Gb XP.
Zadania to
- załadowanie funkcji i klas (niezbednych/czesto uzywanych)
- sprawdzenie usera (kontrola sesja+baza)
- nadanie praw na poziomie grupa user uprawnienia indywidualne
- wygenerowanie menu
- załadowanie modułu wykonawczego (i wykonanie co on tam robi)
- stopka, naglowek, troszke danych, calosc do szablonow skina i juz.


No i jak rozwiązujecie problemy wydłużenia czasu przez includowanie
klas? Mając np. rozbudowaną klasę obsługującą np. faktury.
Rozbijać pliki na dwa różne? Jeden dla 'administratorów' w którym
są faktury dodawane, modyfikowane, usuwane i robione inne cyrki z nimi
a drugi plik z funkcjami dla klienta w których jest mało prostych
funkcji np. do przeglądania faktur. Czy jeszcze jakoś inaczej? Może
na więcej małych plików, które w zależności od zapotrzebowania na
funkcje w nich zawarte includowane są w odpowiednich miejscach serwisu?


Jak uzywasz klasy tylko w 1/2 miejscach to nie ma sensu jej ładowac zawsze.

Temat: Radio DiscoJazda.NET
0 słuchaczy, szablon obcykany, Pełno powklejanych emotikonek z gg co mnie najbardziej denerwuje. Dodatkowo zapisy w trybie rozkazującym "<===KLIKAJ ", pełno scrollowanych obiektów przez co można dostać oczopląsu, nie mówiąc o tym że na stronie nie można wytrzymać dłużej niż parę sekund. Złamanie praw autorskich w "top 10" :/ O ile wiem skrypt należy do marka13 i chyba w miejscu "..:: TOP 10 - DiscoJazda ::.." powinna być stopka marka13, która została usunięta Bardzo nie ładnie! I wreszcie sama nazwa.. DiscoJazda - samo to odstrasza.. To jak połączenie już dawno nie modnej "Jazdyyyyy....." manieczkowej z discopolo.. ble Generalnie radio jakich wiele.. Chęci są i na tym się kończy.
Pozdrawiam!Temat: GPL


Z tym, że makra i funkcje inline są uwzględnione w tekście licencji.


Nie sa. Chyba ze mamy rozne tresci licencji?

Jesli masz na mysli fragment:
"  If such an object file uses only numerical parameters, data
structure layouts and accessors, and small macros and small inline
functions (ten lines or less in length), then ..."

to a) ten tekst zawarty jest tylko w LGPL, a nie w GPL, co nie ma
jednak znaczenia, b) bez niego uzycie takich rzeczy (podobnie jak
analogicznych szablonow itp) byloby takze legalne zapewne w wiekszosci
krajow - jako "fair use".

Dokladnie na takiej samej zasadzie mozesz przepisac pare linii
z ksiazki i nie jest to naruszeniem praw autorskich. Ale nie mozesz
przepisac np. rozdzialu.

Temat: prawa autorskie

Hej Panowie, a czy ktoś z Was kiedyś spisywał umowę wewnątrz zespołu odnośnie praw autorskich? Jeżeli tak to czy mógłby ktoś podesłać przykład takiej umowy?
W razie czego proszę prywatnie na mail
Dzięki


Wszystko zależy co chcesz zamieścić w takiej umowie.
Pamiętaj, że nie możesz z góry zaznaczyć iż np. Marian i Zyga to autorzy utworów w kapeli w momencie gdy Bogdan też będzie współtwórcą jakies tam kompozycji.
Możesz jednak zaznaczyc pewne kwetie związane z podziałem kasy - drażliwy temat ale warto go poruszyć (często ładne "kfiatki" wychodzą). Temat nazwy zespołu, koncertowania itp.
Nie ma jedynego, słusznego szablonu.Temat: problem z interpretacją umowy


Ale jeżeli jest zawarta umowa o przekazanie praw majątkowych i jest
zastrzeżenie, że twórca jest zobowiązany przekazać projekt/makietę/szablon
w
wersji elektronicznej, to skrajną nieuczciwością i wyższą kombinacją było
by
nieprzekazanie tego projektu w pliku nattywnym programu, w którym się go
tworzyło - prawda?


Absolutnie nie.
W takim przypadku należy oddać projekt w takiej postaci
by wykonawca mógł go zrealizować w posiadanym programie.

Moze to być nawet słownie, np tak:
-----
1. Na arkuszu A4, umieszczany ramkę.
wymiary ramki  - 250x250mm, grubość konturu ramki - 1 mm,
kolor konturu ramki  -CMYK 100,0,25,25, położenie ramki:
5 mm od górnej oraz 10 mm od lewej krawędzi strony.
2. W ramce umieszczamy blok testowy.
Parametry tekstu...
-----

To jest opis jak wykonać kawałek projektu w dowolnym posiadanym,
programie... dołączone jotpegi rozwieją wątpliwości co do wyglądu.
Wszystko będzie na CD więc spełni wymagania.
A za otwarty plik w natywnym formacie konkretnego programu
trzeba dopłacić. Bo ja nie muszę mieć tego programu a projekt
mogę wykonać.

pozdrawiam
grav

Temat: TerroRadio-Muzyczny Terror w Sieci!!

eh stronka kiepska nie widze przyszlosci

zgadzam sie z toba w 100%...

stronka z szablonu + zlamanie praw autorskich webmastera co robil wlasnie ta stronke
(przemalowana stopka chyba w paint)

nad blokami podpisy kategori tez przemalowane w paint ... css to juz chyba dla was czarna magiaWitamy na TerroRadiu!
Juz niebawem wielkie otwarcie! na ktore serdecznie was zapraszamy.


a kiedy wielkie zamkniecie?????? za 2 dni czy za 3?

......

popatrzcie na te menu po prawej ugory... ehehe no comment szkoda slow...

moim zdaniem szkoda tylko bylo pieniedzy na domene i serwer w xpx
1/10....Temat: Oceńcie sami

Takie coś to robiłem jak zaczynałem przygode z tworzeniem stron okoo 2 lata temu!! nawet troche lepiej PhotoShopem Robiłem!!

Nie denerwuj mnie nawet :/ zaczynałeś przygodę z Photoshopem ? Nawet poprawnie nie potrafisz napisać.
Używasz darmowe szablonu lub darmowych i sądzisz że ktoś nie jest głupi ? Do tego nie potrafisz skasować stopki autora, jeśli tak dalej będziesz robił to osobiście Ci to zakończę, 13 lat masz i cwaniakujesz ostro. Wiedz o tym że łamiesz prawo!

Autor tematu sam to wykonał, zapewne nie zostało to pocięte, bo po co i jak ? Wiadome, jest amatorem ale się uczy, nie wybrał strony łamania praw tak jak ty!Temat: Rejestracja domeny - status


Mam pomysł - mogę od ręki założyć www.prw.naszemiasto.pl z narzędziem do
administracji - pozawala na wrzucanie tekstów, zdjęć, linków, kilkanaście
wersji szablonów, itp - żadnych skomplikowanych rzeczy się nie da zrobić,
ale dzięki temu uproszczone jest administrowanie...


A czy będziemy musieli mieć wtedy umieścić na naszej stronie banery

uważa (przykładowo) Gazetę Wrocławską za brukowiec, a jej
największego reklamodawcę za bandę złodziei i te opinie po cichu
nie znikną?  Kto będzie właścicielem majątkowych praw autorskich
do zawartości strony?  Kto nam da gwarancje, że nasz serwis nagle
nie zniknie, jeśli przestanie się podobać może nie Tobie osobiście,
ale Twojemu Zarządowi?  

Dziękuję za tę propozycję, ale _ja_ wolałbym zachować całkowitą
niezależność.

T.

Temat: Rejestracja domeny - status


| Mam pomysł - mogę od ręki założyć www.prw.naszemiasto.pl z narzędziem do
| administracji - pozawala na wrzucanie tekstów, zdjęć, linków,
kilkanaście
| wersji szablonów, itp - żadnych skomplikowanych rzeczy się nie da
zrobić,
| ale dzięki temu uproszczone jest administrowanie...

A czy będziemy musieli mieć wtedy umieścić na naszej stronie banery

uważa (przykładowo) Gazetę Wrocławską za brukowiec, a jej
największego reklamodawcę za bandę złodziei i te opinie po cichu
nie znikną?  Kto będzie właścicielem majątkowych praw autorskich
do zawartości strony?  Kto nam da gwarancje, że nasz serwis nagle
nie zniknie, jeśli przestanie się podobać może nie Tobie osobiście,
ale Twojemu Zarządowi?

Dziękuję za tę propozycję, ale _ja_ wolałbym zachować całkowitą
niezależność.

T.


Genralnie to są pakiety płatne, więc redakcja nie odpowiada za zamieszczane
teksty do momentu kiedy przestają być zgodne z prawem  :)
Na takiej stronce jest tylko znaczek naszemiasto.pl - zresztą zobaczcie
sobie testową stronkę: http://www.sudetowo.naszemiasto.pl/
Tam nie ma forum, więc teksty zamieszcza tylko administrator (osoba, którą
wybierzemy), mogę zagwarantować, że nie będzie żadnego cenzurowania, chociaż
oczywiście nie chciałbym tam tekstów z wulgaryzmami, wzajemnego opluwania
itp.
Genralnie - powinna być strona zgodna "jakościowo" z FAQ nad którym
dyskutujemy.
tz

Temat: licencja - pytaniei odzyskać zaliczkę.
Prawdopodobnie:
- dostał  projekt
- pokazał go komuś kto potrafi zrobić (czytaj: zerżnąć), ale jest znacznie
tańszy (jak każdy kto klepie z cudzego szablonu).
- policzył i wyszło mu że zaoszczędzi.


A, jeszcze jedno mi się przypomniało. Czy nie jest czasem tak, że do
momentu _oddania_ projektu to ja jestem właścicielem praw autorskich?
Jeśli w takim razie gość się wycofa a po miesiącu pod jego adresem WWW
staje nowa strona wg mojego projektu (ew. nieznacznie zmieniona) to
znaczy, że ukradł moją własność. A to też podpada pod paragraf.

Yano

Temat: Też tak macie?


Wchodzę na aukcję http://www.allegro.pl/item224359112.html i wyskakuje mi
pop-up z prośbą o podanie hasła i loginu. Co to?


Tak, korzysta z zewnętrznego ftp bez praw do www.

http://debacom.pl/~kozaczuk/auction/szablony/szablon3/200_bg.gif

pzdr,
Artur

Temat: Ile za zdjęcia?
Umowa o dzieło może byc jak najbardziej, ale :

1)
Do uod musisz dodac załącznik - umowę o przeniesieniu autorskich praw majątkowych - na maila wysłałem Ci szablon

Chodzi o to (to dla tych którzy nie wiedzą), że prawa autorskie dzielą się na :
-osobiste
-majątkowe

generalnie rzecz ujmując :

- w osobistych jest prawo do autorstwa (czyli nie może się ktoś inny pod tym podpisac), które jest niezbywalne

- w majątkowych jest prawo do komercyjnego wykorzystywania - i tego się właśnie zrzekasz (zbywasz) w ramach powyższej umowy.

Taka umowa generalnie powinna byc - jest to "podkładka" do korzystania przez nich z tych zdjęc w folderach i to oni powinni sobie życzy takiej umowy, jako zabezpieczenia przed Twoimi ewentualnymi roszczeniami w przyszłości (zakładając że nie mają do Ciebie pełnego zaufania)

2) W przypadku UOD o prawa autorskie inaczej się liczy koszty uzyskania (w zeszłym roku było 50%, w tym nie pamiętam) - korzystniej dla Ciebie - z reguły środki własne, więc dochodzi amortyzacja sprzetu do KU zwróc uwagę, żeby nie policzyli Ci jak zwykłej UOD

3) nie zapomnij o doliczeniu podatku do kwoty jaką sobie zażyczysz

4) działalności nie musisz generalnie rejestrowac, skoro to sa przypadkowe i rzadkie zlecenia - z umowy o d. dostaniesz PIT 11 (teoretycznie do 14 dni po wystawieniu rachunku) , który uwzględnisz w przyszłorocznym rozliczeniu podatkowym na PIT 37 - niezależnie od innych dochodów uzyskiwanych w ciągu roku.Temat: Rozmowy - Kiedy opowiadanie jest ciekawe?
[b]Noname:[/b]
[cytat]Pewnie, jeśli czyta człowiek inteligentny (a najlepiej wielu takich ludzi), to dzieło, które czytają (przy zachowaniu praw rynku, że czyta się to, co się kupi, a więc w co się zainwestuje), to Sill ma rację. Ale tacy ludzie czytają też gazetę w autobusie - najzwyklejszy dziennik. I znów ocenią go pozytywnie za rzetelność itp.
Zatem ocena jest rzeczą względną:P[/cytat]

Coś to wszystko, jak dla mnie jest zbytnio zagmatwane (szczególnie pierwsze zdanie)...:/ Dlaczego gazeta nie miałaby być dobra? Po prostu do jej oceny stosuje się inne kryteria niż przy opowiadaniu czy powieści.

Ocena jest rzeczą względną? Jasne, przecież wszystko jest subiektywne:P Tylko, że ze stwierdzeniami typu \"wszystko jest rzeczą gustu\" też można się zbytnio zagalopować. Jest to prawdziwe tylko dla porównywania rzeczy na zbliżonym poziomie. Są przecież jakieś uniwersalne kryteria wg których ocenia się co jest dobre, a co jedynie przeciętne.

------

A czego ja oczekuję od opowiadania? Że mnie zaciekawi, wciągnie, poruszy, że jeszcze przez pewien czas po przeczytaniu będzie się kołatało po mojej głowie... Lubię kiedy opowiadanie jest konkretne, ma jakąś historię do przekazania i na tym się skupia. Niedopowiedzenia mile widziane (ale bez przesady).
Wszystkie te określenia są mało precyzyjne i dla każdego mogą oznaczać co innego. Ale przecież nie ma czegoś takiego jak jeden wzór czy szablon, według którego pisze się dobre/ciekawe opowiadania.
Post był edytowany przez autora dnia 05 08 2004 o godzinie 18:14
Temat: Nowe pomysły Romka G.
czytając ostatną wypowiedź zastanawiam sie czy mam doszukiwać się sarkazmu. jako że mam 18 lat i prawo nie zabrania mi palenia w miejscach dozwolonych (w szkole jest wydzielone takie miejsce) to dlaczego p. Giertych che te przepisy zmienić? zdanie mam na to takie że giertchowi może i uda się zwiększyć dyscyplinę w szkołach ale niestety sposoby takie jak zakaz posiadania komórek lub wprowadzenie obowiązkowych mundurków na nic się nie zda. Żyjemy w czasach w których komórki są sposobem na szybki kontakt a nawet się zdarza że jedynym (wiele osób rezygnuje z usług jakie nam dają telefony stacjonarne ponieważ telefon komórkowy jest bardziej wszechstronny) więc dlaczego uczniowie mają rezygnować z tego przywileju? oczywiście można ustalić pewne zasady takie jak urzywanie w wyjątkowych okolicznościach takich jak rozmowa z rodzicem , na lekcjach wyłączenie dźwięku i zakaz urzywania go podczas lekcji. Drugą sprawą są mundurki, przeciesz każdy chce się wyróżniać we własnym stylu uberania, każdy chce na własny sposób być sobą, więc dlaczego chcą nam narzucić z góry ustalony szablon ubioru, który stworzy z nas bande jednakowych sługusów systemu? ja rozumiem że niektórzy przesadzają z wyglądem (młodziutkie dziewczynki z gim. ubrane jak kurewki) ale to nie jest cała młodzież w polsce i chyba to nie jest aż tak duża masa by wprowadzać mundurki. trzecią sprawą jest religia na matrach, a co w momencie gdy ktoś wyznaje inną wiarę? nie dopuści sie go do matury?! geez... mam dosyć tego kraju i praw w nim...Temat: Nowe pomysły Romka G.


Drugą sprawą są mundurki, przeciesz każdy chce się wyróżniać we własnym stylu uberania, każdy chce na własny sposób być sobą, więc dlaczego chcą nam narzucić z góry ustalony szablon ubioru, który stworzy z nas bande jednakowych sługusów systemu?

Masz racje - to takie przerazjace.


trzecią sprawą jest religia na matrach, a co w momencie gdy ktoś wyznaje inną wiarę? nie dopuści sie go do matury?! geez... mam dosyć tego kraju i praw w nim...
Co w momencie gdy ktos wyznaje inna wiare? Proponuje w takim wypadku nie zdawac religii. "Geez..."Temat: Biznes plan SKP
W odpowiedzi na prośbę kolegi rzakol-a zamieszczam w pliku załącznika biznes plan SKP. Jest to fragment mojej pracy dyplomowej (6mieś potu i łez) i jestem właścicielam praw autorskich to tego tekstu.
W ramach promocji forum wszyscy użytkownicy mają mój BP za darmo ( w biurze doradczym ok 2tyś zł) a szczególnie aktywni mogą liczyć na moją pomoc merytoryczną. ( to jest dopiero promocja forum )
Uwagi : Od czasu powstania tego BP zmieniło się kilka przepisów (cennik , wymogi SKP itd) , oprocentowanie kredytów a przede wszystkim nie ma rozszerzeń SKP podstawowych. Trzeba potraktować ten BP jako szablon wstawiając w niego nowe dane .
Ps
Jeśli ktoś szuka wspólnika do powstającej lub działającej SKP polecam swoją osobę, na szali kładę:
1. 10 letnie doświadczenie w kierowaniu SKP
2. Wyższe wykształcenie kierunkowe ( 2 fakultety)
3. Pełne uprawnienia
4. Oczywiście wkład finansowyTemat: Bon-ton w kwestiach damsko-męskich i okołotematyczne.
Ja myślę że w końcu ktoś powiedział to, co mi na sercu leżało, a trochę bałem się powiedzieć
Kobiety uważają że wiele im się należy, bo "tak było od zawsze".
Kobiety wychodzą z założenia że każdy mężczyzna powinien się z nimi obchodzić delikatnie i grzecznie. Ale ja pytam - z jakiej racji? Tylko dlatego że są kobietami? To fakt, mężczyźni mają niekiedy zakodowane takie malutkie usługiwanie płci pięknej, a kobiety mają nieodpartą potrzebę bycia docenianą. Ale szczerze powiem że takie nawyki społeczne już mnie męczą. Takie ustandaryzowane role płci, gdzie każdy musi przypasować się do jakiegoś dziwnego szablonu. Czemu jak ja idę zaraz za jakąś miłą panią, która nie ma nic w rękach, to ta zatrzaśnie mi drzwi przed nosem, przecież to nie jest aż taki wysiłek... Ale, nawiązując do tego co powiedział Soul, jak ja jej drzwi nie przytrzymam to święte oburzenie. Nie mam obowiązku postępować według archaicznych modeli zachowań i szczerze mówiąc nawet nie zamierzam. Kiedyś Ari z nostalgią pytała "Gdzie ci prawdziwi faceci?", to ja się spytam "Gdzie te delikatne, skromne, miłe, uczuciowe kobiety?". I myślę że na zasadzie wzajemności pewnych powiązań dochodzimy do wniosku że to nie do końca nasza wina, kobiety same wybrały poniekąd drogę maskulinizacji. Chcą praw, tracą przywileje. Tyle ode mnie i dzięki za natchnienie SoulTemat: Elektrownie kondensacyjne


| Mam wrażenie, że ukradłeś zdjęcia z innych serwisów, np. to
| http://www.elektrownie.republika.pl/zdjecia/8.jpg
| Żadnego zdjęcia nie ukradłem, są one dostępne na stronie internetowej
| freefoto.com gdzie autorzyzdjęć zrzekli się do nich praw.


http://www.freefoto.com/preview.jsp?id=13-09-8


Widziałem to zdjęcie bodaj na stronie Siemensa lub ABB, no ale może jest
darmowe. Jeśli tak, to przepraszam za posądzenie o kradzież.


Nic się nie stało. Mam teraz inny problem, z szablonem, który wykorzystałem
:-(

Temat: Wybory Prezydenckie na Białorusi
Wydaje mi się że nasze poparcie dla społeczeństwa Białorusi jest tu jak najbardziej na miejscu – martwią mnie jednak formy tego poparcia – niektóre z nich jak np. zakładanie stacji radiowych piętnujących dyktaturę Łukaszenki mają charakter prowokacyjny, a to nie jest najlepszy pomysł.
Myślę że to sami Białorusini powinni zdecydować czego właściwie chcą.
My powinniśmy skupić się raczej na obronie praw obywatelskich Polaków na Białorusi i póki co, nic ponadto.
Należy zakładać że Łukaszenka jeszcze jakiś czas z powodzeniem będzie utrzymywał się przy władzy i zanim straci władzę może jeszcze wyrządzić wiele szkód, szczególnie Polakom…i to ostatnie należy szczególnie brać pod uwagę.
Jak widzicie sami, wczorajsze wybory to kolejna farsa i to na oczach świata.
Reżim Łukaszenki jest mocno powiązany z Moskwą, a z Moskwą nikt zadzierać nie chce.
Zwróćcie uwagę na to że dopiero w ostatnich dniach przedstawiciel rządu USA wyraził coś w rodzaju oburzenia odnośnie tego co dzieje się na Białorusi, ale wg mnie było w tym oburzeniu więcej standardu czy „szablonu” politycznego niż czegokolwiek innego.

Tak więc poparcie z naszej strony owszem, ale bez zbędnej fanfaronady.

Zgadzam się z tzawem1 że, podczas przewrotu w Polsce w 1989r. pomagało nam społeczeństwo niemieckie - pomagała nam też spora część świata, tym niemniej w finale sprawy musieliśmy sobie sami poradzić.

Pozdrawiam.Temat: Kalendarze na 2009 z naszymi apisto
Znalezienie wykonawcy to najmniejszy problem w tym przedsięwzięciu.
Przy kalendarzu planszowym 13-stronicowym (miesiące+okładka) trzeba się liczyć z kosztami rzędu 20-30zł/szt. Bez znajomości w drukarni raczej nie ma szans na druk ilości mniejszej niż 100szt. Osobną sprawą są dobrej jakości i w wystarczającej rozdzielczości fotki. Zdjęcie Monetki, o którym pisał skunks jest bardzo dobre jakościowo ale w tej rozdzielczości co w galerii jest na pewno za małe.
Do rozwiązania pozostaje też kwestia praw autorskich do fotek.

Czyli najpierw musimy ustalić sobie rozmiar kalendarz, ilość zdjęć i ich rozmiar, jakość papieru a dopiero później można się dalej orientować. No sorry ale takie informacje powinna dostarczyć drukarnia. Klient nie musi znać szczegółowo procesu przygotowania produkcji. Planowanie wszystkiego przez nas czyli zamówienie niestandardowe to pakowanie się w niepotrzebne, dodatkowe koszty. Każda przyzwoita firma, która "robi" kalendarze posiada przynajmniej kilka standardowych wzorów, gdzie wszystkie te parametry są ustalone. Niektóre oferują nawet gotowe szablony gdzie wystarczy wkleić tylko swoje fotki i przekazać do produkcji.Temat: łot du ju fink
Czy zamieszczając na swojej stronie ,,Małego księcia" i ,,Oskara..." nie łamiesz przypadkiem praw autorskich?

No cóż, wygląd strony nie powala. Notki w bardzo nie-moim stylu; denerwuje mnie zatrważająca ilość krótkich zdań, które mają często nie więcej, niż 2-3 słowa. No i takie... natchnione na siłę? To może lepiej, że jest ten książę, jest chociaż co poczytać tak, by się nie zdenerwować (winky tak zawsze, nie przejmuj się). Ale są też cytaty. Nie przyglądałam się im bliżej, ale widzę, że jest ich dużo. Super, można poszukać czegoś fajnego. Chociaż i tak wolę damiano.

Trzeba będzie się jeszcze trochę wysilić, by nie wchodziło się na tego bloga obojętnie i tak samo obojętnie wychodziło. Może zacznij od interesującego szablonu?Temat: nie wyświetlają się szablony przy nadawaniu praw dostępu
NIe wyświetla się lista szablonów przy nadawaniu praw dostępu dla redaktorów. Wersja cmsa 1.2.0

Wcześniej nie było z tym problemów, więc coś musiało się popsuć, tylko nie wiem co i gdzie.Temat: Łamanie praw autorskich!
moim zdaniem to nie jest lamanie praw ze ktos ma ten sam szablon to nie jest lamanie. moze i ma troche tekstu z twojej strony ale o tym nic nie swiadczyTemat: Zachodniopomorskie
czlowieku jesli nawet krt os skorzystal z tego szablonu to mial do tego prawo gdyz jest darmowy a ty zdaje sie nie podpisywales praw autorskich i nie opatentowales tego szablonu?
tyle w temacie
wracajmy do tematu bo sie rozwalaTemat: www.pentional.prv.pl <-------<------ZAPRASZAM-------


jak już robisz stronę na szablonach, to usuń niepotrzebne rzeczy

W niektórych szablonach nie można nic usuwać ani ich zmieniać, ponieważ jest to naruszenie praw autorskich oczywiście o ile jest to gdzieś napisane
Temat: 2 moje strony. O BUX i o hostingu za który dostajesz kase
Zarabianie na hostowaniu plików nieodłącznie wiąże się z łamaniem praw autorskich. Nie polecam. Samo wykonanie strony zajeżdża mi jakimś szablonemTemat: Lista wyborców

Jeżeli ktoś niezłożył wniosku to może mieć nawet 1 000 000 postów a i tak niemoże głosować. Głosować możesz gdy złożysz poprawnie wniosek.

Od kiedy ty to ustalasz? O ile wiem to miałeś pozwolenie na szablon, a nie na ustalanie praw wyborczych?Temat: problem z interpretacją umowy


| ale moze w koncu zdefiniujmy pojecie PROJEKT ??
-----------------------
Nie ma jednoznacznej definicji. (za słownikiem języka polskiego)
Projekt to plan działania, pomysł, zamiar


czyli cos co w gruncie rzeczy jest "niematerialne" a tylko zostalo zwizualizowane na potrzeby pokazania innym


Makieta to np. (w znaczeniu poligraficznym) plan układu graficznego
Szablon to forma, wzór według którego wyrabia się seryjnie jednakowe
przedmioty lub przyrząd pomocniczy do odtwarzania żądanych ksztalów,
wzornik...


czyli cos "materialnego" - za pomoca tego szablonu/formy mozna uzyskac konkretny produkt - czyli np. wykrojnikiem wyciac gwiazdke w arkuszu papieru, do formy wlac roztopiony metal zeby uzyskac breloczek albo wlac tekst w ramke tekstowa w indesignie


Wszystkie te wyrażenia są wieloznaczeniowe i tak naprawdę, to żadne z nich
nie odnosi się do pojęcia makiety - jakie my mamy na myśli, czyli czegoś, w

wersja elektroniczna projektu gazety, czy też wersja elektroniczna makiety
gazety, lub też wersja elektroniczna szablonu gazety nie będzie
jednoznacznie oznaczało, że musi być to plik, w którym można tę gazetę
złożyć - bo może być to jotpeg z samym układem poszczególnych kolumn,
tytułów, ilustracji, itd.


no ale wlasnie wg. mnie za bardzo laczysz ze soba pojecia projekt i makieta/szablon
przeciez jak ktos zamowi u Ciebie projekt okladki + sklad ksiazki - to oddasz mu np. 200 kg. zadrukowanego, przycietego, sklejonego/zszytego papieru - a nie folie/plyty zeby mogl sobie powielac
nie bedzie Cie tez obchodzilo czy masz prace wykonac w Quarku czy w Indyku czy Kombi - bo zrobisz to tak jak bedzie TOBIE wygodniej
dostales zlecenie na finalny produkt - a nie proces technologiczny


Ale jeżeli jest zawarta umowa o przekazanie praw majątkowych i jest
zastrzeżenie, że twórca jest zobowiązany przekazać projekt/makietę/szablon w
wersji elektronicznej, to skrajną nieuczciwością i wyższą kombinacją było by
nieprzekazanie tego projektu w pliku nattywnym programu, w którym się go
tworzyło - prawda?


prawda - o ile zleceniodawca wie czego chce a nie kiedy pisze cos o czym nie ma pojecia a pozniej sie stara wydoic zleceniobiorce

robin

Temat: Szablon.
Taaa... ktoś musiał za tym glosować, ale jak widac większość zmieniła zdnaie po ujrzeniu tego ohydnego szablonu, który nie dość, że brzydki, a jak wiadomo gust rzecz względna, to jeszcze niefunkcjonalny, że tak to ujmę. W życiu forum nie chodziło mi tak wolno, nie wiem, z czego to wynika, ale właśnie od czasu zmiany szablonu I wszystko inne chodzi mi rach- ciach. Każdy narzeka, że go bolą oczy a mi az odechciało sie pisać. Ale oczywiście nie- pomimo wyraźnego niezadowolenia większości użytkowników, GTW nie zmieni szablonu- co więcej, temat wkrótce zostanie zamknięty, bo wszczynamy bunt. Czyżby historia lubiła sie powtarzać? Za długo było milo i spokojnie? Ja jestem Modem, mnie wszystko wolno, mnie podoba sie ten szablon i zamknę temat, ja mam władzę i mozecie mi skoczyć. Czy tak nie było niedawno? Tak będzie teraz. "Temat nic nie wnosi, decyzja zapadła i koniec". A narzekają na polityków, phi.

Lolly, proszę, nie używaj takich absurdalnych argumentów. I nie zaczynaj znowu nakrecac akcji z buntem bo to juz przerabialiśmy. Nie praw mi prosze o życiu i podporządkowywaniu, bo chyba od tego jest demokracja na forum chyba, że naprawdę sie upodobniacie do naszych polityków, ale myslałam, że chociaż tu jest jakaś czastka normalności. No cóż, ale to jest to o czym mówiłam- "Ja jestem modem, ja mam władze, a wy jestescie marnymi userami i podporzadkujcie się". Rozbawiłaś mnie teraz, uwazam Cię za inteligentna osobe i nie spodziewałam sie po Tobie wytoczenia takich nieskładnych zdań cos tam o szorowaniu kibli za 15 lat. Za 15 lat to może my bedziemy sprzatac kible a może Ty będziesz robolem i Twoją wladze będąwszyscy mieli w głębokim poważaniu. No cóż życie jest po to by sie podporządkowywać.
Sorry napisałam to samo co Ty po prostu.
Buahahahahaha.

EDIT: Shady lane, wielki uklon w Twoją stronę, za całokształt wypowiedzi.
Temat: WebHandel.pl - legalność
Chyba wypada mi się wypowiedzieć.

Sprawa wygląda tak:

1. Grafik podpisuje z moją firmą umowę o dzieło w ramach której wykonuje dla mnie projekty.

Grafik jest odpowiedzialny za to, żeby projekty były legalne. Ja tego nie jestem w stanie kontrolować. Staram się tylko przy pomocy życzliwych osób - społeczność grafików to wspaniali i solidarni ludzie - wyłapywać plagiaty.

Większość grafików zdjęcia bierze z serwisów-społeczności, gdzie umieszczane są zdjęcia autorów do dowolnego użytku. Część pewnie ma też konta na istosckphoto.com

2. Gdy klient kupuje, dostaje FV (o ile jej chce) i umowę przeniesienia praw majątkowych lub umowę licencyjną - zależnie co kupił.

3. Autor dostaje swoją część pomniejszoną o podatek dochodowy.

4. Ja odprowadzam VAT i swój podatek .

Tak więc klient ma dokumenty zakupu ode mnie. Ja mam umowę z grafikiem. Jak grafik będzie robił coś nielegalnie, to się mu dostanie.

Oczywiście wiem, że pośredniczenie w sprzedaży nielegalnych rzeczy to paserstwo - więc staram się aby sprzedawać legalne szablony.

Co do wiarygodności WH. Wcześniej był to serwis-społeczność. Obecnie przekształćam go w serwis komercyjny. W niedalekiej przyszłości wiąże się to z wytępieniem niepoważnych zleceń i amatorskich grafików.

Prawdopodobnie każdy zleceniodawca będzie musiał przefaksować lub wysłać do mnie kopię REGONU.

Nie chcę jednak wprowadzać opłat do działu ZLECENIA, ponieważ jeśli 5 grafików weźmie udział w zleceniu, zlecenidawca wybierze 1 to zostały 4 projekty, które można sprzedać na WH... o ile są dobrej jakości.

Pewnie dzisiaj ruszę z promocją: Kup szablon, otrzymasz abonament cneb.pl (licencja - 6 mc, wykup/wyłączność - 12 mc.) aby trochę serwis rozruszać.

Prawda jest taka, że jedyny problem jaki teraz mam z WH, to ociąganie się grafików i niedobór źródeł - szablonów mam kilkaset, ale brak źródeł blokuje ich sprzedaż. Za to dopływ klientów jest ciagły - tak jak narzekań na niewielką liczbę szablonów ;(.
Temat: Wypowiedzenie umowy (a jak:]...)


| Również uważam, że jest tutaj błąd formalny. To TY wypowiadasz, a nie
| wnosisz o wypowiedzenie ze strony banku. Teoretycznie bank powinien
| odmówić, bo sam nie chce Ci wypowiedzieć umowy.

| Może i macie rację. No to będe musiał poprawić swój szablon. :-)

************** POCZĄTEK SZABLONU ****************************

Miejscowość dn. 12 kwietnia 2005 r.

[Dane osoby rezygnującej z adresem]

Do:
Volkswagen Bank Polska S.A.
Al. Jana Pawła II 15
00-828 Warszawa

W Y P O W I E D Z E N I E     U M O W Y

Z dniem 12 kwietnia 2005 r. wypowiadam umowę o prowadzenie rachunku numer
XXXXXXXXXXXXXXXXXX w Volkswagen Bank Polska S.A.,


-------------------------------------------------------------------------------

(zgodnie z § 24 pkt. 1 Regulaminu prowadzenia rachunków bankowych
Volkswagen Bank Polska S.A.).


-----------------------------------------------------------------------------
Ten powyższy fragment nie jest konieczny, gdyż może doprowadzić do pobrania
lub egzekucji opłaty za prowadzenie rachunku.
Powinno się umieścić powody wypowiedzenia, w tym przypadku zmianę opłat, a
wtedy do czasu zamknięcia rachunku bank jest zobowiązany do jego prowadzenia
na starych zasadach. Zmusza go do tego ustawa z dnia 2 marca 2000 r. o
ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę
wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, która to wprowadziła zmiany w
Kodeksie Cywilnym, a konkretnie zmianie uległ zapis art. 385. Sądzę że to
istotne dla tych, co mimo wszystko chcą uniknąć opłaty za prowadzenie
rachunku w maju ;-)

Środki pozostałe na rachunku po całkowitym rozliczeniu transakcji
dokonanych kartami płatniczymi oraz po rozliczeniu wszelkich odsetek i
prowizji proszę przekazać na rachunek:

Niezadowolony Klient
BRE BANK SA BRE WBE/Łódź
XX XXXXXXXX XXXXXXXXXXXXXXXX

W załączeniu przesyłam token nr XXXXXXX wydany do konta. Kartę płatniczą
VISA Electron nr XXXX XXXX XXXX XXXX, zgodnie z poleceniem konsultanta
banku, zniszczyłem.
Potwierdzenie zamknięcia konta, potwierdzone imiennie przez upoważnionego
pracownika Banku, proszę wysłać na następujący adres:

[Adres do wysyłki]

Z poważaniem
Niezadowolony Klient
[ koniecznie odręczny podpis ]

Wyk. w  egz.

2. ad acta.

********************** KONIEC SZABLONU ***********************

Ten egzemplarz jest na pewno zgodny z wymogami formalnymi. Sprawdzony w
Lukas Bank i Inteligo.