Wyświetlono posty znalezione dla słów: Syzyfowe prace a Latarnik

Temat: Przy ladzie
Ech, właśnie skończyłam rozprawkę na temat co łączy "Syzyfowe prace", "Latarnika" i "Pana Tadeusza"...

A strony jeszcze nie przeniosłam na tamten serwer bez reklam.
Nie chce mi się.
Później.
Tymczasem macie tego linka: www.fi.cba.pl
Czekam na jakieś sugestie i komentarze! XD
Temat: Ciągle tylko nam mowia ucz sie ucz...
My w tym roku Pana Tadeusza, LAtarnika, Syzyfowe Prace, Opowiadania A. Czechowa, i Małego Księcia...

Ty nie myślisz? zartujesz prawda? Nie musisz... jakoś sobie poradze, potem sprawdze czy moja mama nie miała czegoś co ty masz teraz...


Temat: Lektury
Ja w poniedziałek "Latarnika" zaczynam.
Ale moje lenistwo podpowiada, bym przeczytała to w poniedziałek po obudzeniu się

("Syzyfowe prace" przeczytałam w jeden dzień )

Nie śmiej się z niej, bo to może Wielki Talent AktorskiTemat: 1
Moje lektury gimnazjalne, heh, no różnie z nimi bywało. Raczej nie miałam zastrzeżeń, ponieważ bardzo lubię 'lekturowe' książki, w odróżnieniu do większości.

Nie przepadam za nowelami, więc "Siłaczkę", "Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela", "Latarnika" bym z chęcią ominęła.

Najbardziej podobali mi się "Krzyżacy", "Pan Tadeusz", "Romo i Julia", "Ziele na kraterze" i "Mały Książę". Także "Kamienie na Szaniec".

"Zemsta", "Syzyfowe prace" takie średnie jak dla mnie.

Nie wiem czyczegoś nie pominęłam ; )Temat: Lektury
Nie narzekam na dobór lektur, chociaż kilka pozycji z chęcią bym wyrzuciła. Janko Muzykanta, Latarnika czy Romeo i Julię no i współczuję tym, którzy mają przed sobą Syzyfowe Prace, ale to raczej nie zostanie usunięte z programu. Pozostałych lektur nie będę się czepiała - Mistrz i Małgorzata, Lalka, Skąpiec czy chociażby Hobbit. Duzo jest tych fajnychTemat: Portret Polaka - omów na wybranych przykładach literackich
Witam
Jaką postać byście jeszcze proponowali dodać to mojej listy związanej z tą prezentacja (wiersz albo ksiązka)

Judym - "Ludize bezdmoni"
"Pijaństwo"
Skawiński - "Latarnik"

Wczesniej miałem jeszcze Borowicza z Syzyfowych Prac, dowiedziałem sie ze z gimnazjum może być maksymalnie 1 ksiązka, wiec szukam zamiennika.

Brakuje mi jednej postaci, najlepiej negatywnej. Myślałem o Kmicicu z Potopu, odstrasza mnie czytanie 3 tomów i zrobienie na podstawie tego jego prezentacji.

Pasowała by postać Zenon Ziembiewicz. albo Wokulskiego ?Temat: jaką książke obecnie czytasz?
Oj zgadzam się, Syzyfowe Prace to jedna z najcięższych lektur jakie czytałam. Treść całkiem całkiem, ale sposób w jaki została napisana jest straszny. x_X Wybaczcie za tą odważną tezę, ale Żeromski ma miejscami skłonności do pisania dosłownie o niczym.

Ja teraz męczę Latarnika, co ma ze 30 stron. :3 W sumie nie zaczęłam jeszcze.Temat: Lektury:)

W tym roku omówiliśmy: " Skąpca", "Pana Tadeusza", "Latarnika", "Syzyfowe prace", "Potop", "Starego człowieka i morze", "Małego księcia" i 3 lektury dodatkowe. Aktualnie jesteśmy przy "Kamieniach na szaniec", zostały nam jeszcze sprawdziany z dwóch lektur dodatkowych. Wiem, że to niewiele książek jak na 2. gim, ale cóż, usprawiedliwiam się tylko, że to klasa matematyczna:)
Jak dla mnie to bardzo dużo! No, ale my przerabiamy 4 lektury w ciągu roku.Temat: Lektury szkolne.
Karola nie wszyscy
My mamy:
"Latarnika" Sienkiewicza
"Pan Tadeusz" Mickiewicza (fragmenty)
"Dziady" cz. II Mickiewicza
"Opowieść Wigilijna" Dickensa
"Syzyfowe prace" Żeromskiego
"Siłaczka" Żeromskiego
"Zemsta" Fredry (nigdy nie wiem jak to odmienić )
"Kamizelka" Prusa
"Mendel Gdański" Konopnickiej
"Kameleon" Czechowa

Najpozytywniejszym akcentem jest tu "Opowieść Wigilijna" IMHOTemat: 1

Wydaje mi się, że książki powinny zachęcać ludzi do czytania, a nie odrzucać. Ja po przeczytaniu "W pustyni w puszczy" załapałam alergię na polskich autorów i do teraz ciężko mi sięgnąć po cokolwiek z naszego kraju. Myślę, że w kanonie lektur powinny znaleźć sie książki, które podobają się masą (choćby dla 3 czy 4 klasy podstwówki "Harry Potter" dziecku sie spodoba to zabierze się za kolejne tomy), a nie jakieś stare książki, które mają z nas zrobić fanatycznych patriotów (w zeszłym roku "upatriotyczniałam się: "Syzyfowymi Pracami", "Latarnikiem", "Kamieniami na Szaniec", "panem Tadeuszem", "Pamiętnikami z Powstania Warszawskiego" i "kamizelką" i już mam trochę dość . Po co więcej?)

______
Poprawiłam błędy ort.
barwinka


Nie można wywalic z listy lektur książek pisarzy, którzy mieli znaczacy wpływ na rozwój literatury. Gdyby nie oni i ich pozycje, które już niestety nie są doceniane literatura wygladałaby zupełnie inaczej, nie rozwijałaby się. "Pan Tadeusz", "Pamiętnik z powstania..." itp. to nie tylko lekcje patriotyzmu, ale także rózne gatunki literackie i sposoby pisania. Oczywiście lietaratura wsółczesna do laektur jak najbardziej,a le raczej nie ejstem za popularną bo to każdy przeczyta w domku i zrozumie. W szkole coś bardziej ambitnego.Temat: 1
Wydaje mi się, że książki powinny zachęcać ludzi do czytania, a nie odrzucać. Ja po przeczytaniu "W pustyni w puszczy" załapałam alergię na polskich autorów i do teraz ciężko mi sięgnąć po cokolwiek z naszego kraju. Myślę, że w kanonie lektur powinny znaleźć sie książki, które podobają się masą (choćby dla 3 czy 4 klasy podstwówki "Harry Potter" dziecku sie spodoba to zabierze się za kolejne tomy), a nie jakieś stare książki, które mają z nas zrobić fanatycznych patriotów (w zeszłym roku "upatriotyczniałam się: "Syzyfowymi Pracami", "Latarnikiem", "Kamieniami na Szaniec", "panem Tadeuszem", "Pamiętnikami z Powstania Warszawskiego" i "kamizelką" i już mam trochę dość . Po co więcej?)

______
Poprawiłam błędy ort.
barwinkaTemat: Lektury:)
W tym roku omówiliśmy: " Skąpca", "Pana Tadeusza", "Latarnika", "Syzyfowe prace", "Potop", "Starego człowieka i morze", "Małego księcia" i 3 lektury dodatkowe. Aktualnie jesteśmy przy "Kamieniach na szaniec", zostały nam jeszcze sprawdziany z dwóch lektur dodatkowych. Wiem, że to niewiele książek jak na 2. gim, ale cóż, usprawiedliwiam się tylko, że to klasa matematyczna:)Temat: 1

Myślę, że w kanonie lektur powinny znaleźć sie książki, które podobają się masą (choćby dla 3 czy 4 klasy podstwówki "Harry Potter" dziecku sie spodoba to zabierze się za kolejne tomy), a nie jakieś stare książki, które mają z nas zrobić fanatycznych patriotów (w zeszłym roku "upatriotyczniałam się: "Syzyfowymi Pracami", "Latarnikiem", "Kamieniami na Szaniec", "panem Tadeuszem", "Pamiętnikami z Powstania Warszawskiego" i "kamizelką" i już mam trochę dość . Po co więcej?)

Patriotyzm nabywa się przede wszystkim w domu. Nie da się wymusić go w szkole. Ja się uważam za patriotkę i nie potrzebuję do tego Giertycha i jego ksiazek. Pan minister chyba nie rozumie tej oczywistej prawdy, że jeżeli w domu jakiegoś dziecka nieustannie się słyszy jak rodzice plują na własny kraj to z tak wychowanego dziecka nie zrobi się patrioty i kropka.Temat: Lektury
ja ostatnio miałam "Latarnika" a wcześniej "Pana Tadeusza" i "Syzyfowe Prace"
Temat: Książki, które dobrze mieć na półce
Przyznam, że lektury, które zadają nam nauczyciele nie są zbyt zachwycające.. To trzeba przyznac, ja mam Latarnika, a potem Pana Tadeusza a na koniec "Syzyfowe Prace" żeby było przyjemniej. Mi chodzi o polską literaturę, ale współczesną.Temat: Pogaduchy
a ja ostatnio czytałem LATARNIKA a teraz muszę zacząć czytać SYZYFOWE PRACE
Temat: Lektury
Ja zaczynam od "Syzyfowych prac". Tzn. kończyliśmy latarnika, ale to się nie liczy .Temat: Zapytaj mnie o coś- czyli temat dla wścibskich.
Ee... Syzyfowe Prace, Romeo i Julia, Pachnidło (od dwóch miesięcy) i chyba tyle, bo z Latarnikiem dałam sobie spokój.

O której wstałeś?Temat: Lektury

zaczęłam czytać i usnęłam..

Też tak miałam, ale nie przy ''Latarniku'', tylko jak czytałam ''Syzyfowe prace'' Z tak nudną książką jeszcze nigdy się nie spotkałam...Temat: Opowieść filozoficzna, z wątkiem autobiograficznym
Latarnika kiedyś czytałam. W zasadzie to już go nie pamiętam, więc na razie się nie wypowiem.

n'dili, wolisz "Kamienie...", hm? Fakt, biorąc pod uwagę fabułę to zdecydowanie jest lepsze od "Syzyfowych prac", ale wykonanie nieco gorsze.
Temat: co ostatnio czytaliscie
Ja sobie leko opanowałam ostatnimi czasy Latarnika. Teraz się zabieram za "Syzyfowe Prace"